Matlab da Uzaysal ve Frekans Bölge Alçak Geçiren Filtre - Boyutlandırma - Gürülte Ekleme Temizleme
[ Başlıklar(Programlama Dilleri) ] > [ Matlab ] > [ Matlab da Uzaysal ve Frekans Bölge Alçak Geçiren Filtre - Boyutlandırma - Gürülte Ekleme Temizleme ]
Oluşturma Tarihi: 05.01.2013 17.41

İSTENEN:
Kendi fotoğrafınızı çekip, Matlab'e matris olarak yükleyiniz .
Resminizi, 512 x 512 formunda yeniden ölçeklendiriniz.
Fotoğrafınızı uzaysal bölgede bir alçak geçiren filtre ile filtreleyerek bulanıklaştırma işlemini yaparak yeni resmi görüntüleyiniz.
Yukarıdaki filtreleme işlemini frekans bölgesinde de uygulayın (Bu işlemi, 0 ve 1'lerden oluşan bir frekans bölgesi filtresiyle fotoğrafın iki boyutlu FFT'sini çarpip, sonra ters FFT işlemiyle geri uzaysal bölgeye dönerek yapınız). Elde edilen yeni imgeyi görüntüleyiniz.
Fotoğrafınıza bir karlama gürültüsü ekleyip (salt and pepper noise) sonra da bir medyan filtre ile bu gürültüyü temizleyiniz.
Yukarıdaki işlemleri gerçekleyen Matlab kodları ve matlab de elde edilen fotoğraf çıktılarını bir rapor halinde word ve soft olarak teslim ediniz.

ADIM 1: Kendi fotoğrafınızı çekip, Matlab'e matris olarak yükleyiniz .


Kod Bloğu
ADIM 2: Resminizi, 512 x 512 formunda yeniden ölçeklendiriniz.


Kod Bloğu
ADIM 3: Fotoğrafınızı uzaysal bölgede bir alçak geçiren filtre ile filtreleyerek bulanıklaştırma işlemini yaparak yeni resmi görüntüleyiniz.


Kod Bloğu
ADIM 4: Yukarıdaki filtreleme işlemini frekans bölgesinde de uygulayın (Bu işlemi, 0 ve 1'lerden oluşan bir frekans bölgesi filtresiyle fotoğrafın iki boyutlu FFT'sini çarpip, sonra ters FFT işlemiyle geri uzaysal bölgeye dönerek yapınız). Elde edilen yeni imgeyi görüntüleyiniz.


Kod Bloğu
ADIM 5: Fotoğrafınıza bir karlama gürültüsü ekleyip (salt and pepper noise) sonra da bir medyan filtre ile bu gürültüyü temizleyiniz.


Kod Bloğu
SON: Yukarıdaki işlemleri gerçekleyen Matlab kodları ve matlab de elde edilen fotoğraf çıktılarını bir rapor halinde word ve soft olarak teslim ediniz.


Kod Bloğu
Ad Soyad
E-Posta
Kod

Muhammed: te
22.11.2017 11:02
Uğur: Sağolun bu ödevi arıyordum :)
13.12.2014 15:52
Samet Uğur SEVİNÇER: İşiniz görüldü ise ne mutlu :)
15.12.2014 02.30

Etiketler: matlab , alcak , geciren , filtre , uzaysal , frekans , bolge , karlama , gurultu , salt , and , pepper , medyan , boyut , kod , program
Sitede su anda 3 kişi bulunmaktadir. Bugune dek 366460 kisi tarafından, 602041 adet tiklama yapilmistir.
© Susbi.com
Version 1.1
Site_Map